Ako cestovať do Anglicka so psom

Ste tu: Rady a tipy > Ako cestovať do Anglicka so psom  //  Otázky: 145

V tomto článku sa dozviete, čo všetko musíte zariadiť, ak chcete vycestovať so psom do Londýna, a taktiež ako prebieha cesta cez more. Všetky informácie platia rovnako aj pre mačky. Článok reflektuje najnovšie pravidlá pre cestovanie mačiek a psov v rámci EÚ a UK, ktoré vstúpili do platnosti od januára 2015.

cesta-do-londyna-so-psom

Ak si chcete do Veľkej Británie priviezť aj psa, je to možné, no musíte splniť niekoľko pravidiel.

Váš pes (alebo mačka) musí:

 • mať mikročip,
 • byť zaočkovaný proti besnote,
 • mať preukaz spoločenského zvieraťa (pet passport),
 • byť odčervený (proti pásomnici).

Mikročip

Čítačka mikročipov

Čítačka mikročipov

Ak váš psík nemá mikročip, nechajte mu ho u veterinára zaviesť. Je to bezbolestné a robí sa to len raz v živote. Cena za zavedenie mikročipu (dáva sa pod kožu v oblasti krku) sa pohybuje okolo 20 EUR a spraví to prakticky ktorýkoľvek veterinár.

Trvajte na tom, aby po aplikácii mirkočipu zapísal veterinár číslo čipu do medzinárodnej databázy. Niektorí veterinári totiž zapísanie do databázy považujú za zbytočnú administratívu.

Ak váš pes ešte nemá mikročip, nechajte ho očipovať ešte pred očkovaním proti besnote (viď nižšie). Aby ste mohli vycestovať do Anglicka, pes musí byť najprv očipovaný a až potom zaočkovaný proti besnote. Nemôže to byť naopak.

Každý pes (i mačka) musí byť začipovaný. Tetovanie namiesto očkovania je akceptované len pri zvieratách, ktoré majú tetovanie vykonané pred 3. júlom 2011 (tetovanie musí byť na ziverati jasne a zreteľne čitateľné a muselo byť vykonané pred očkovaním proti besnote, dátum tetovania a číslo tetovania musia byť zapísané v pase zvieraťa, spolu s údajmi o očkovaní).

Očkovanie proti besnote

Pes musí mať očkovanie proti besnote

Pes musí mať očkovanie proti besnote

Veľká Británia je krajina s nulovým výskytom besnoty, preto vám na hranici dôkladne skontrolujú očkovacie údaje vášho miláčika.

Váš pes musí byť pred cestou zaočkovaný proti besnote, nie však menej ako 21 dní pred príchodom do Anglicka. Inými slovami, anglické hranice môžete so psom prekročiť najskôr 21 dní po poslednom očkovaní proti besnote! Deň očkovania sa ráta ako deň 0, teda ak ste napríklad nechali psa zaočkovať 1. deň v mesiaci, vstúpiť do UK môžete až 22. v mesiaci.

Hranice Veľkej Británie môžete prekročiť najskôr 21 dní po očkovaní a najneskôr v posledný deň platnosti očkovania (podľa údajov o očkovaní v preukaze zvieraťa).

Dôležité je, že očkovanie proti besnote musí byť vykonané až keď je pes označený mikročipom. Ak váš pes nemá mikročip, nechajte ho zaočkovať proti besnote až po aplikovaní mikročipu, inak by bolo očkovanie neplatné a mohli by vás so psom na anglických hraniciach otočiť. Ak bol pes najprv zaočkovaný a potom dostal mikročip, bude musieť dostať nové očkovanie proti besnote.

O očkovaní proti besnote musí byť urobený záznam do preukazu, spolu s pečiatkou a podpisom veterinára. V preukaze musia byť v súvislosti s očkovaním proti besnote uvedené nasledujúce údaje:

 • dátum narodenia,
 • číslo mikročipu, dátum aplikácie čipu a umiestnenie čipu,
 • dátum očkovania,
 • názov vakcíny,
 • číslo šarže vakcíny,
 • dátum expirácie vakcinácie (podľa údajov výrobcu vakcíny),
 • kontaktné údaje majiteľa,
 • začiatok platnosti očkovania (uvádza sa len v pasoch, ktoré boli vydané po 29.12.2014).

Od 29.12.2014 platí nové pravidlo pre vek zvieraťa pred očkovaním – psík musí byť najmenej 12 týždňov  starý predtým, než dostane prvé očkovanie proti besnote.

Pas spoločenského zvieraťa

Pas spoločenského zvieraťa

Pas spoločenského zvieraťa

Preukaz spoločenského zvieraťa – pet passport musí byť vydaný a potvrdený veterinárom. Do pasu sa zapisujú všetky údaje o očkovaní, odčervení atď. Ak ste so psíkom niekam cestovali, tak tento preukaz pravdepodobne u už máte. Overte si, či je to medzinárodný preukaz  – modrý s logom Európskej únie.

Od 29.12.2014 sú v platnosti nové pasy zvieraťa. Tieto nové pasy majú tzv. laminovacie prúžky, ktorými sú chránené niektoré údaje – konkrétne údaje o zvierati, údaje o mikročipe a údaje o očkovaní proti besnote.

Majitelia zvierat, ktorí majú staršie EU medzinárodné preukazy bez laminovacích prvkov, ich môžu používať aj naďalej a teda nemusia si nechať pas vymeniť za nový. Starý pas bez laminovacích prkov je možné naďalej používať dovtedy, kým budú v pase voľné miesta na zapisovanie údajov.

Do nových pasov s laminovacími prúžkami budú veterinári dávať aj informáciu o začiatku platnosti očkovania proti besnote (“Valid From Date”). Tento dátum bude prvý možný deň, kedy budete môcť so psom vycestovať z krajiny (zo Slovenska alebo z UK).

Odčervenie

Odčervenie psa proti pásomnici (tapeworm) musí byť vykonané 1-5 dní pred príchodom do Anglicka. Prekročenie hraníc do Británie si musíte naplánovať tak, aby odčervenie bolo vykonané minimálne 24 hodín a maximálne 120 hodín pred prekročením UK hraníc.

Povinnosť očervenia sa týka len psov (mačky nemusia byť odčervené). Odčervenie sa robí na pásomnicu Echinococcus multilocularis.

Odčervenie musí byť zaznamenané v preukaze veterinárom. Odčervenie nemôžete vykonať sami. Zo záznamu od odčervení musia byť jasné tieto údaje:

 • výrobca a názov preparátu na odčervenie,
 • dátum a čas podania
 • pečiatka a podpis veterinára

Odčervovací preparát musí byť na báze látky praziquantel alebo adekvátnej náhrady.

Odčervenie musí byť vykonané vždy pri prekročení UK hraníc.

Pred vycestovaním si u veterinára nechajte skontrolovať funkčnosť mikročipu. Nie je nič nepríjemnejšie, ak vás z hraníc otočia domov, pretože čip sa nedá prečítať. Skúste si u veterinára sami použiť čítačku čipov – na hranici vás totiž môžu požiadať, aby ste sami nechali skontrolovať čip (najmä ak máte väčšieho či nervóznejšieho psíka). Takto si to môžete u veterinára v kľude odskúšať.

Cesta z UK na Slovensko

Všetky pravidlá, ktoré sme uviedli vyššie, platia aj pri ceste z Británie späť na kontinent. Týka sa to aj očkovania proti besnote a s tým súvisiacich lehôt.

Od januára 2015 platia nové pravidlá, podľa ktorých vám polícia (pasová, colná či iná hraničná kontrola) bude môcť skontrolovať psa a jeho doklady kdekoľvek EU

Cesta cez more

Najjednoduchšie so psom do Anglicka - cez Eurotunnel

Najjednoduchšie so psom do Anglicka – cez Eurotunnel

Najjednoduchší spôsob ako priviezť do Anglicka psa, je cestovať autom. Do úvahy prichádza buď naloženia auta na vlak (tunel pod kanálom La Manche) alebo naloženia auta na trajekt. Najjednoduchšie je použiť prvú možnosť, teda cestovanie autom na vlaku cez Eurotunnel.

Poznámka: Nie všetky trajekty akceptujú psa na palube. Cestovanie so psom cez Eurotunnel bez auta nie je možné. Prepraviť psa do Anglicka bez vášho sprievodu je možné len na vyhradených a presne určených vlakových, lodných a leteckých linkách.

Eurotunnel

Najjednoduchšia cesta do Anglicka so psom je použiť vlakové spojenie cez Eurotunnel z francúzskeho Calais do anglického Folkenstone.

 • Lístok pre psa stojí 24 EUR (17 libier).
 • Cesta trvá 35 minút.
 • Pes musí zostať s vami v aute. Pes nemusí byť v klietke, môžete ho mať v aute kde chcete (v kufri, na zadnom sedadle a pod.), ale ste zodpovedný za jeho bezpečnosť. Rovnako pes nemusí mať náhubok.
 • Pred vstupom do vlaku musíte prejsť osobitnou kontrolou cez Pet Control Building. Po absolvovaní kontroly dostane nálepku, ktorú nalepíte na čelné sklo vášho vozidla a potom pokračujete na štandardné „nalodenie“ vášho auta do vlaku.
 • Miesto kontroly nájdete jednoducho – budete sledovať žltú značku zvieracej tlapky.

 

Pred naložením auta na vlak musíte prejsť kontrolou – nasledujete žlté šípky so zvieracou tlapkou.

Orientácia podľa šípok je jednoduchá.

Pred cestou cez Eurotunnel môžete psa vyvenčiť na vyhradených miestach.

Po absolvovaní kontroly so psom dostanete takúto nálepku na čelné sklo. Bez nej sa nedostanete do vlaku.

Cesta Eurotunelom trvá 35 minút a pes musí zostať po celý čas v aute.

Fotografie z Eurotunela (c) www.alfiesblog.com

Komentáre a otázky: 145

 • Prajem dobry den,mam na Vas otazku.Prepacte asi som nerozumela,alebo som sa nedocitala nikde o mojom pripade.Chystam sa zo severneho Irska z mojimy dvoma psikami na dovolenku na Sk. Chapem,ze musia mat odcervenie a pasy,ale nechapem tu vakcinu,ktora ma byt aplikovana 21 dni pred odchodom.My sa chystame na Sk len na dva tyzdne a ked ich dam zaockovat 21 pred odchodom na Sk, musim ich dat zaockovat zase proti besnote aj pred navratom do Irska?To nijako nevychadza,kedze budeme na Sk len dva tyzdne.Alebo plati a staci len jedna vakcina ak budem odchadzat zo severneho Irska,samozrejme 21 dni pred vycestovanim.Dakujem velmi pekne za odpoved a prajem Vam vsetko dobre.S pozdravom Miriam

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Stačí jedna vakcína samozrejme, teda ten druhý prípad.

 • Ahojte :-)
  Mna by zaujimalo , co je nejake plemeno aj vyslovne zakazane priniest do Irska?

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Maťa, myslíte Írsku republiku alebo Severné Írsko?

 • Dobry den,odcervenie psika sa kedy najneskor pred cestou do anglicka ma vykonat??Dakujem

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Michaela, veď je to napísané v článku:

   Odčervenie psa proti pásomnici (tapeworm) musí byť vykonané 1-5 dní pred príchodom do Anglicka. Prekročenie hraníc do Británie si musíte naplánovať tak, aby odčervenie bolo vykonané minimálne 24 hodín a maximálne 120 hodín pred prekročením UK hraníc.

 • Dobrý deň.

  Viete mi prosím poradiť/ najlepšie podľa skúseností.
  Ktorú leteckú spoločnosť odporúčate pre cestovanie do UK aj so psom.
  kontaktovala som už aj ČSA, tí práve do UK neumožňujú.
  Ďakujem za odpoveď.

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Marta, vyššie v článku je uvedený odkaz na letecké spoločnosti, ktoré Vám prepravia psa.

 • Chcela by som poďakovať za cenné informácie na jednom mieste. Chcem si overiť jednu vec: vybavila som psíkovi pred cestou do UK nový pas, absolvoval v stanovenej lehote očkovanie proti besnote, len tento údaj p. veterinár v pase nezalaminoval. Môže to byť problém? Cestujeme už 27. Ďakujem!

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Alena, ak je to nový pas, ktorý má už tie stránky s laminovacími prúžkami, tak to problém je. Ak je to starý pas bez tých laminovacích strán, tak je to ok, do týchto pasov sa to nelaminuje.

 • Dobrý deň chcela by som sa informovať ak by mi vedel niekto poradit ktore letecke spolocnosti prepravuju aj psov? jedna sa o cestu do GB.

 • Dobry deň,plánujeme si kúpiť a potom zobrať so sebou šteniatko anglického bulldoga.Chcem sa opýtať čo všetko musime mať vybavené aby sme bez akýchkoľvek problémov s ním vycestovali trajektami z Francuzska do Anglicka a potom z Liverpoolu do Dublin kedže mi žijeme v Sev.Irsku ktoré je súčasťou Spojeného kráľovstva.
  Vopred ďakujem
  S pozdravom
  Erika H

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Erika, stačí mať vybavené veci, ktoré sú uvedené vyššie v článku.

 • Dobrý deň,

  koncom mesiaca budem prevážať svoju fretku autom, pôjdeme kompou chcem sa spýtať či je pri fretke nutné odčervenie a či nie je problém, že som ho kúpila pred rokom od inej slečny a čip bol najskôr napísaný na ňu a potom som to dala zmeniť takže v pase je tá slečna a potom ja ako nový vlastník nebolo by lepšie vystaviť nový pas?

  Predom ďakujem za vašu odpoveď.

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Petra, pri fretke musíte mať všetky náležitosti, ktoré sú uvedené hore v článku, takže aj odčervenie. Ak máte svoje meno zapísané v pase zvieraťa, tak by nemal byť problém. Pre istotu ale zájdite k veterinárovi a požiadajte ho, aby zapísal Vaše meno aj do medzinárodnej databázy čipov.

 • Prosim,nie je mi celkom jasne ako cestovat leteckou dopravou so psikom do UK,samozrejme po splneni vsetkych hore uvedených poziadaviek na prepravu. Psika by som chcela priviest,ako darcek,naspat na Slovensko sa uz vratim bez neho,nebude na letisku problem pri navrate,ze psa nemam? Je mi jasne,ze musi mat prepravku a pojde do specialneho batozinoveho priestoru aj ked je to steniatko 3kg.V pase ,ako majitel bude moje meno, aj cip na moje meno, potom ak by oni s nim chceli prist na Slovensko nebude to vadit,ze je tam ine meno majitela? dakujem za odpoved

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Psa Vám prepravia len vybrané letecké spoločnosti na vybraných linkách, všetky informácie Vám dá konkrétna aerolinka.

 • Dobrý deň, rada by som sa opýtala, kde sa nachádza veterinárna prehliadka, keď sa chystáme využiť trajekt v Calais (nie eurotunel).
  Ďakujem za odpoveď.

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Petra, to musíte overiť u konkrétnej spoločnosti, s ktorou budete cestovať cez kanál.

 • zdravim ,chcem sa podelit o skusenost,pred mesiacom som si priviezla do uk psa a macku ,vsetky doklady boli ok avsak nam na kontrole povedali,ze ockovanie proti besnote musi bit zaliata do folie.pre ludi co cestuju zo zvieratkom je to dobra informacia

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Lubica, Vaša informácia nie je celkom presná. Totiž, od decembra 2014 sú v platnosti nové EU pasy pre zvieratá, ktoré majú laminovacie prúžky pre niektoré údaje – údaje o zvierati, údaje o mikročipe a údaje o očkovaní proti besnote. Ale toto sa týka len novo vydaných pasov po 29.12.2014. Ak majiteľ má starý pas zvieraťa, potom ten zostáva v platnosti po celý život zvieraťa a teda majiteľ nemusí meniť starý pas za nový s laminovacími prvkami. Takýto nový pas si majiteľ vybaví len vtedy, ak sa v pase už minuli všetky prázdne miesta pre zapisovanie údajov. Ale vďaka za podnet, doplnili sme všetky nové informácie a požiadavky do článku.

 • Dobrý deň prajem. Chcela by som sa spýtať.Máme psa, ktorý jekvalifikovaný v UK ako nepovolená rasa, konkrétne pitbulteriár. Píšete že je možné vybaviť povolenie IED, ale nevieme nikde zistiť, kde sa dané povolenie v UK vybavuje. Chceme si ho priviesť zo Slovenska, ale neradi by sme tu mali akékoľvek problémi s jeho prihlásením a pobytom. Vedeli by ste nám poradiť, ako postupovať, aby sme sa daným problémom vyhli. Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Anna, IED vám môže schváliť jedine súd, predtým vám psa ale zoberú a už ho nemusíte dostať späť. Neodporúčame vôbec doviezť do UK psa, ktorý patrí medzi zakázané rasy alebo sa na podobá na takúto rasu.

 • Prosím Vás zisťovali sme u veterinára či má náš pes všetko v poriadku. Potvrdil, že má, ale tiež nás upozornil, že na Francúzskej strane robia problémy a berú psou do karantény. Ono nie je sa čo čudovať v dnešnej dobe je všetko biznis. Preto sa chcem opýtať ako prebieha kontrola a čo ak sa stane, ak naozaj bude nejaký problém. Vracať sa 1600km späť nie je sranda. Máme totiž to už skúsenosti, keď boli hranice z ČR a nebola to sranda. Ešte jeden dotaz. Chceme dať psovi niečo na ukľudnenie. Tak že bude trochu oťapený aby cestu lepšie zniesol. Nebude s tým problém? Aby si nemysleli, že chorý alebo neviem.
  Ďakujem

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Peter, ak máte všetky papiere v poriadku (teda to, čo je uvedené hore v článku), nie je dôvod, aby vám niekto robil akékoľvek problémy. Nemáme žiadne správy o tom, že by Francúzi robili problémy. Určite mu môžete dať niečo na upokojenie (psovi, nie Francúzovi :).

 • Ešte jeden dotaz. Potrebuje labrador nejaké laboratórne testy?

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Nie, nepotrebuje.

 • Mám dotaz. Môžem labradora /v máji bude mať dva roky/ previesť v aute bez klietky a náhubka. Je určená trasa po ktorej sa musíme pohybovať. Takto som to počul. Ďakujem

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Môžete, jasné. Nie je určená trasa, môžete ísť kadiaľ vás srdce povedie (alebo navigácia : )

 • Dobrý deň,

  v apríli chcem cestovať so svojou fenkou do Portsmouth. Má mikročip, pas, očkovania, ale miesto, kde sa zaznamenáva v pase odčervenie je už plné….tak neviem či dávať iba kôli tomu nový pas, alebo stačí keď to odčervenie zaznamenám dozadu – kde sú Iné záznamy….
  Ešte jedna otázka, možno ste to tu už písali, neviem, Klinické vyšetrenie musí byť aké staré pred príchodom do UK? Ďakujem Vám za trpezlivosť :-)

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Barbora, klinické vyšetrenie netreba, len náležitosti, ktoré sme uviedli v článku.

 • Dobrý deň… Priateľ ide pracovať ako šofér nákladného auta. Bude jazdiť do mnohých krajín – Nemecko španielsko, rakúsko, Francúzsko. Máme yorkshira A chce si ho brať na cesty zo sebou. Psík musí byť počas celej cesty V klietke? A aké všetky doklady potrebuje? Ďakujeme pekne

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Lenka, psík nemusí byť v klietke. Všetky potrebné doklady sú uvedené hore v tomto článku.

 • dobry den.Zijem v UK zo psikom ockovani proti besnote bol 10 9.2010.v roku 2015 by som chcela ist s nin na sk.potrebujem ho dat ockovat proti besnote tu v gb alebo na sk jak sa budem vracat.Psik je z Sk.dakujem.Ockuje sa v gb kazdy rok proti besnote?

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Pes by mal byť očkovaný aj pri ceste z UK. V pase je vyznačená platnosť očkovania, takže podľa toho sa treba riadiť.

 • Veľmi pekne sa chcem opýtať, chystám sa do Škotskeho Glasgowa aj so psíkom a všetky veci čo sa týka veterinára sú mi jasné, lebo som to absolvoval keď som cestoval do Norska, ale veľmi by ma zaujímalo či psík môže cestovať po Britanii vzadu v aute volne alebo musí byť v klietke?

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Pes môže byť voľne v aute.

 • Zdravím, ja sa chcem len uistiť či už netreba dávať psovi brať krv na tie testy pol roka pred odchodom. Mám strašný strach že ma s hraníc aj s mojou čivavou otočia :/ Ospravedlňujem sa ak je to hlúpa otázka

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Monika, netreba, žiaden strach.

 • Dobry vecer a stastne a vesele Vianoce. My si chceme teraz v januari zobrat steniatko z Sk do Anglicka. V com nam velmi pomaha rodina. Kontaktovali veterinara z Hlohovca, ohladom vsetkeho potrebneho co treba vybavit a ten pan veterinar im povedal,ze treba vzorku krvi poslat do Zvolena na rozbor a na to sa caka pol roka. Tak neviem,je to pre nas velka novinka??? Viete o tom nieco? Inak vsetko ostatne ohladom cipu, ockovania,odcervenia mame poctivo nastudovane. Za odpoved vopred dakujeme:-)

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Nie, rozbor krvi sa už dávno nerobí.

 • Dobry den, dakujem velmi pekne za super prakticke informacie ktore som tu nasla ohladom cesty do UK so psikom.chceme cestovat teraz v decembri. Len este jednu vec som tu nenasla, viete mi prosim poradit ako je to s vybavenim povolenia pre vstup pitbullteriera povolenie IED co spominate vyssie(samozrejme psikovy vybavime aj ockovania, pas a vsetko ostatne uz spomenute)? to sa vybavuje na SK alebo uz v UK? a tiez sa chcem spytat kde je potrebne uz po vstupe do UK a po ubytovanie sa prihlasit toto plemeno?
  DAKUJEM

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Neodporúčame cestovať s nedovoleným plemenom do UK. Je dosť pravdepodobné, že Vám psa zabavia (stačí ak Vás s ním uvidia na ulici alebo ak Vás nahlásia susedia) a už ho nikdy nemusíte vidieť. Je to zložitá procedúra, vrátane súdneho pojednávania, s nie dobrou vyhliadkou na úspech.

 • Dobrý deň,
  a ako ste to so šteniatkami? Plánujeme si kupit 8 týždnove šeniatko yorka a chceme si ho priniest do UK, je nejaký limit od kolkých mesiacov môže šteniatko vycestovat? Dakujem

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Podľa nových pravidiel musí mať šteniatko minimálne 12 týždňov predtým, než dostane prvé očkovanie proti besnote.

 • Dobry den.chcem sa opytat,ze ak moj pes ma vsetky podmienky,musi mat kupeny listok na lod nakolko ja som kamionista a on sa vozi so mnou
  Ja listok mam v cene ale ma ho aj pes alebo mu musim kupit zvlast.a este ci ma byt v kamione alebo moze ist na palubu.chodim spolocnostou my ferry linls z calais.dakujem

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Jozef, lístok u Vami spomínanej spoločnosti stojí pre psa £25 a pes zostane v aute/kamióne. Viac info.

 • Dobrý deň, chceme cestovať so šteniatkom cane corso do UK. Šteniatko je začipované, odčervené a zaočkované proti besnote. Čakáme už len za inkubačnou dobou 21 dní. Je potrebné do pasu uviesť aj čas očkovania?Chceme cestovať autom. Čo všetko máme mať, aby nás nevrátili, alebo aby nám šteniatko nevzali. A ktorú cestu máme zvoliť? Budem vám veľmi vďačná za radu…lebo máme obavy…aj veterinár nás zneistil, keď povedal, že nedávno jeho klientom zobrali psíka….Ďakujeeem

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Katarina, všetko, čo potrebujete mať, aby Vás nevrátili, je uvedené v článku vyššie. Čas očkovania, pokiaľ vieme, sa do petpasu nezapisuje. Ak idete autom, choďte cez Eurotunel, je to najrýchlejšie, najjednoduchšie a najlacnejšie. Lístok si kúpte vopred cez internet (naplánujte si ale dostatočnú časovú rezervu, aby ste stihli prísť na čas k Eurotunelu).

 • zdravim,, chcem sa este opytat aky je presny nazov medzinarodnej databazy kde cip musi byt zaregistrovany ?(pripadne web stranku) je to povinne ? a nevadi ak bol cip zaregistrovany do tejto databazy len par dni pred odchodom ? dakujem

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Mito, na Slovensku je to Centrálny register spoločenských zvierat: https://www.crsz.sk/

 • Dobry den, prosim mozte mi poradit co vybavit pri prevoze psika autom z anglicka na slovensko? Takuto cestu ale tu sme uz absolvovali, teraz nas caka opacna a neviem co kontroluju. Dakujem

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Pri ceste z UK do inej krajiny EU, platia rovnaké pravidlá ako pri vstupe do UK.

 • dobry… nechapem presne tomu ockovaniu proti besnote …ked bol zaockovany proti besnote predtym ako bol zacipovany tak to neplati ? a musi sa ockovat este raz ? a musim cakat 21 dni kym moze prekrocit hranice ?dakujem

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Mito, áno, musíte čakať 21 dní, je to z dôvodu inkubačnej doby besnoty.

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   A áno, ak bol pes najprv zaočkovaný a až potom začipovaný, tak to nespĺňa podmienky pre vstup psa do UK, takže ho musíte nechať zaočkovať znova. Inými slovami, najprv musí byť pes začipovaný a až potom zaočkovaný.

 • Dobry den, o mesiac chceme vycestovat s nasim psikom do UK, avsak ockovanie ma mat az v decembri. Bude to ok? Vsade sa pise minimalne 21 dni pred ale nenasla som, ze ci maximalne sa berie podla toho, co mi veterinar napisal do pasu ako predpokladane nasledovne ockovanie. Dakujem

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Ak bude ešte stále platné očkovanie z predchádzajúceho obdobia, tak je to OK. V pase musí byť uvedené, dokedy je očkovanie platné.

 • dobry den.chcem sa opýtať aké sú ročné poplatky za držanie psa v byte alebo dome v anglicku.ďakujem

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Pokiaľ vieme, tak poplatky (dog license fee) boli v Anglicku zrušené v roku 1987. V súčastnosti sa poplatok za psa platí len v Severnom Írsku.

 • dobry den chcem sa spytat chcem ist do uk cimi dovolia nemeckeho ovciaka

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Nemecký ovčiak nepatrí medzi zakázané plemená, takže by nemal byť žiaden problémm.

 • Dobry den

  Chcel by som sa spytat ci mozem vycestovat zo psom (yorksire terier) ak ma mikrochip, ockovany proti besnote, odcerveny a ma aj pas, ale nema serologicky test. Prosim poradte mi lebo sa bojim ze ma poslu spet.

  dakujem

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Jozef, serologický test nepotrebujete, potrebujete len náležitosti uvedené v článku vyššie.

 • Dobry vecer. Kupili sme si na Slovensku nemeckeho spica. Dali sme ho zacipovat,ockovana je proti besnote,odcervena. Skontrolovala som na medzinarodnej databaze,ci je tam zapisana,ale okrem zakladnych udajov (jej aj moje meno,adresa,cislo cipu a pasu a cislo na veterinara), tam nic ine nie je. Musi tam byt zapis aj o ockovani,alebo staci,ze je to zapisane v petpassporte? Dakujem

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Mirka, čo sa týka mikročipu, ten slúži prakticky len na identifikáciu majiteľa, pokiaľ vieme, údaje o očkovaní a pod. sa do databáze nezapisujú. Očkovania a odčervenia sa zapisujú len do preukazu.

 • Dobry den mame psika yorkshira 8tyzdnov ma moze vycestovat do uk ked nebol ockovani proti besnote? Kedze proti besnote sa ockuje az v 12tyzdni!Pas a chip ma! Sa bojime ci bojime ci tak.male stena moze cestovat! Cestujeme autom a trajektom dakujem za odpoved

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Bez očkovania nesmie pes vojsť do UK. Musíte počkať. Inak Vám psíka vezmú a dajú na 6 týždňov do karantény.

 • Dobry den,

  chcem sa opytat, ako je to v pripade, keby som chcela prist s morcatami?
  Dakujem.

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Uvedené pravidlá sa na morčatá nevzťahujú, tie môžete do UK (z krajiny EU) priviezť bez pasu, bez odčkovaní.

 • Dobry,
  ospravedlnujem sa ak uz tato otazka bola zodpovedana, ale .. Chystame sa z UK na Slovensko… cestu sem sme zvladli aj s ockovaniami a vsetkym ok.. bude niekto kontrolovat aj datumy ockovania a odcervenia ked ideme na Slovensko??
  Dakujem

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Pokiaľ vieme, tak to zatiaľ pri ceste z UK do EU nekontrolujú, ale od decembra 2014 budú platiť pozmenené pravidlá cestovania so zvieratmi v celej EU, a mali by sa zvieratá kontrolovať (teda aj pasy, čipy, očkovania) v celej EU.

 • Dobrý deň, môžem poprosiť o informáciu, v auguste chcem previezť psa a aj mačku z SK do UK. Je potrebný prepravný box na psa alebo stačí mať v aute bezpečnostnú mriežku pri prevoze.Predpoklad je , že pôjdem vlakom cez tunel.

  Ďakujem za odpoveď

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Keď idete svojim autom, tak nemusíte mať klietku ani mrežu. Za bezpečnosť prepravy ale zodpovedáte sám.

 • Stenata boli zaočkované proti besnote 12 týždnové.Den pred očkovanim boli začipované.21 dni sme čakali,a teraz by už mohli ist do anglicka.Ale náš zverolekár zabudol napisat čislo čipu do medzinárodnej databázy.Zapisal len dneska ked prišiel ich odčervit,a vypisat petpasport,pred odhodom.Nebude nám s toho problem????Petpasportu je všetko napísané,všetky očkovanie,odčervenie,dátumi.

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Katka, ak ich veterinár zapísal hoci aj spätne, ale s pôvodnými údajmi, tak by nemal byť problém.

   • Dakujem :-)

 • dobrý den,
  mozem vycestovat na aute z UK na SK s argentinskou dogou? a mozem potom s nou prist aj zo SK do UK ? pocula som ze je to zakazane plemeno, ci s tym nieje daky problem. dakujem za odpoved

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Pokiaľ vieme, tak na hraniciach nekontrolujú, či ide o zakázané plemeno alebo nie. A áno, argentínska doga patrí medzi zakázané plemená. Vlastniť psa patriaceho do skupiny zakázaných plemien, môžete v Anglicku len so špeciálnym povolením (IED), inak je to považované za trestný čin a je za to pokuta 5.000 libier a/alebo 6 mesiacov väzenia.

 • Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, ak by som cestovala so psom do UK, ale bez auta, len vlakmi, ako sa dostanem cez kanál? Je to možné? Ďakujem :)

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Mirka, už sme túto otázku zodpovedali vyššie, stlačte CTRL+F a hľadajte “STENA”.

 • Zdravím, ja chcem svojho psa (rodezskeho ridgebacka) dostať do Manchestru, ale chcel by som ho tam aj nechať, teda staral by sa o neho v Anglicku môj brácho. Chcem sa spýtať, či je nejaký rozdiel medzi tým psa do Anglicka dostať napr. na dovolenku, alebo v mojom prípade tak, aby tam už aj ostal. Lebo v podstate všetky tie náležitosti spĺňam a dostať ho tam nebude problém, ale, či sú tu aj nejaké iné okolnosti, ak chcem môjho hafana v Anglicku nechať bráchovi natvrvalo. Thanks

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Dobrý deň Michal, nie je v tom žiaden rozdiel, či pes cestuje do Anglicka na dovolenku alebo na trvalo :)

 • dobry den, chcela by som sa opytat bude to v poriadku na hraniciach,ked psa zacipoval jeden veterinar a pas mu vystavy druhy??

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Daniela, to by nemal byť žiaden problém.

 • dobry den
  … chcem sa opytat, ze ci sa tie udaje vlastne nahravaju do cipu o ockovani, lebo ked nie, tak nerozumiem preco by nebolo proste lahke v pisat do preukazu datum aky nam vyhovuje. {narazam na upozornenie ze prv musi byt zalozeny cip a potom sa vykona samotne ockovanie}

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Richard, tie údaje sa nenahrávajú do čipu, ale do Centrálnej databázy spoločenských zvierat, kde sú potom k číslu čipu priradené tieto údaje: a) meno, priezvisko a adresu trvalého pobytu vlastníka zvieraťa, b) meno, druh, plemeno, pohlavie, dátum narodenia, druh a farbu srsti spoločenského zvieraťa, c) číslo transpondéra, dátum zavedenia transpondéra a jeho umiestnenie alebo dátum a číslo tetovania, d) dátum vakcinácie proti besnote, dátum platnosti vakcinácie proti besnote, označenie výrobcu, názov a číslo šarže vakcíny, meno a priezvisko súkromného veterinárneho lekára, ktorý vykonal vakcináciu.

 • Dobry den
  Chcem sa spytat, kolko psov mozem previezt v jednom aute z SK do UK? Potrebujem na to aj nieco extra vybavit?
  Dakujem za odpoved :)

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Štandardný limit je 5 zvierat na jednu osobu.

 • Dobrý den, chtěla bych velmi poděkovat za tak úžasný článek, ve kterém je vše tak skvěle popsané. Má otázka zní, jestli je potřeba pro převoz psa trajektem nebo tunelem mít přepravku nebo nějaké zabezpečení? Nebo stačí vodítko a náhubek a nevadí, když bude prostě jednoduše cestovat v autě bez nějakých mříží? A dále bych se chtěla zeptat, jakým trajektem je povoleno se psem cestovat. Mohou majitelé zůstat v autě se psem? Máte zkušenost s nějakou konkrétní společností, kterou byste mohli doporučit? děkuji

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Zdena, vďaka za pochvalu. Ak idete autom, nepotrebujete žiadnu prepravku, pes zostane s Vami (alebo bez Vás) v aute. Psa v aute by Vám mala prepraviť v zásade každá trajektová spoločnosť. Eurotunelom je to však rýchlejšie.

 • dobry den chcem sa opytat ci po prevoze autom psika do Belfastu po splneni vsetkych podmienok ako je cip pas ockovanie,este psik musi po prichode absolvovat karantenu dakujem

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Jarmila, za splnenia podmienok uvedených v tomto článku (t.j. UK Pet Travel Scheme) nemusí isť pes do karantény ani v Severnom Írsku.

 • Dobrý deň, chcela by som odcestovat so svojím anglickým buldogom do UK, ešte stále neviem akým spôsobom sa tam dostanem a preto zvažujem všetky možnosti. Ja nemám klietku, vyššie je spomínaný trajekt z Amsterdamu, kde je psík v nej. Tú klietku zapožičajú, alebo si musím zadovážiť vlastnú? A ak by som šla cez ten eurotunel autom, tak tam je vyžiadané, aby sa zvieratko nachádzalo v klietke? Ďakujem

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Zdenka, klietka je zabezpečená na trajekte. Ak pôjdete autom, nepotrebujete klietku, pes len zostane v aute.

 • Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, mali by sme ísť do Anglicka ešte niekedy do leta, ale akurát som čítala že sú tam zakázané niektoré plemená, ja mám čistokrvného stafordsírskeho bulteriera s papiermy zo všetkým, aj s tým by bol problém?že by nás nepustili cez hranice?ďakujem za odpoveď

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Denisa, zakázané plemená sú uvedené vyššie. Do Anglicka Vás pustia aj so zakázaným plemenom, teoreticky za istých okolností môžete vlastniť zakázané plemeno, ak splníte niektoré podmienky. Problém so zakázanými plemenami nastáva vtedy, ako ho v UK nenahlásite a ak Vás napríklad udajú susedia či Vás zastaví polícia v meste a pod. Ale ak takéhoto zakázaného psa nahlásite a splníte podmienky, potom môžete mať aj takéto plemeno.

 • Dobry den.prosim Vas,mam teriera,7 mes.Nemam auto,pracujem na Cypre.Potrebujem teda prenos z Cypru do Londyna,v klietke,trajektom.Viete o nejakej prepravnej spolocnosti,,posobiacej na tomto ostrove?Dalej,ako dlho trva cesta trajektom( pisali ste iba o Eurotun).Kolko to bude stat? Co mozem dat do klietky( teda ci smiem pribalit oblubenu hracku,:-) ,jeho misky na jedlo i vodu,vankus)? Dakujem za odpoved!

 • Dobry vecer prajem. Pracujem v Anglicku a chcel by sa spytat ci je mozne poslat za mnou mojho psa kurierom a co je k tomu potrebne a ci kurier nebude mat problem ze v pase pre psa je uvedene moje meno. Dakujem

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Jan, nevieme o žiadnej kuriérskej službe, ktorá by Vám prepravila psa zo Slovenska do UK. Existuje zopár spoločností, ktoré prepravujú psov z niektorých krajín západnej Európy, napr. PAR AIR (prepravia Vám psa z Francúzska, Nemecka, Belgicka, Holandska, Švajčiarska a Španielska). Možno nájdete nejakú spoločnosť, ktorá prepraví psíka aj zo Slovenska – len to samozrejme nemôže byť obyčajná kuriérska firma, musí to byť špecializovaný spôsob dopravy podobne ako spomínaná firma PAR AIR. A Vaše meno v pase by nemal byť samozrejme žiaden problém – skôr naopak, je vyžadované, aby v pase bolo Vaše meno (teda v kolónke “majiteľ”, nie “pes” :)

 • Dobrý deň, v apríli sa chystáme do Írska so psíkom (8 kg). Plánujeme prejsť z Cherbourgu trajektom do Dublinu. Platia tie isté podmienky ako do Anglicka? Myslím, či v Írsku nie sú nejaké špeciálne rozdiely (karanténa atď.). Ďakujem za odpoveď.
  Ingrid

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Ingrid, podmienky sú veľmi podobné, pozrite si to tu. Overte si najmä podmienky Vami vybranej trajektovej spoločnosti, napríklad tu.

 • zdravim mam problem mam 4 mesicniho nemeckeho ovcaka a potrebuju ho prevest do anglie nejlepsi mozna cesta podle mne asi autem jenze nevim co je treba na lodi ma vse co potrebuje k cestovani prosim vas o pomoc a radu dekuji vsem.

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Cesta autom je určite najlepšia možnosť. Všetko čo potrebujete, je uvedené v článku. Ak máte na mysli nejakú konkrétnu otázku, pokojne sa spýtajte.

   • dekuji predem za odpoved moje konkretni otazka je jestli 4 mesicni stene vlcaka potrebuje na lodi prepravku nebo staci obojek a nahubek diky.

    • easyLondon - ubytovanie v Londýne

     Jan, záleží, či cestujete autom alebo bez auta. Ak idete autom, pes zostáva v aute. Ak cestujete bez auta, pes bude v klietke.

 • Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, mám záujem vycestovať zo psom zo Slovenska do Anglicka. Jedná sa o 5 ročného vlčiaka. Musí mať okrem povinných očkovaní a ostatných úkonov, čo ste tu už písali urobené aj celkové klinické vyšetrenie veterinárom a musí byť prepravovaný počas cesty trajektom alebo tunelom v nejakej klietke? Ďakujem za skorú odpoveď.

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Jana, ak cestujete autom, pes zostáva celý čas v aute (aj pri ceste Eurotunelom či trajektom). Ak cestujete bez auta, pes bude na trajekte počas celej cesty na vyhradenej palube v špeciálnej klietke. Bez auta sa so psom vlakom eurotunelom nedá cestovať.

 • Ak by som cestovala so psom do uk na dobu troch mesiacov musím celý ten cirkus o potvrdeniach o odblšeni a očkovaní absolvovať aj cestou naspäť a navštíviť veterinára aj v uk?

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Jana, tieto pravidlá platia len pri vstupe do UK, takže pri ceste naspäť z UK to nemusíte absolvovať. Mimochodom, práve vďaka tomuto “cirkusu” je v Británii nulový výskyt besnoty a psy sa nemusia očkovať.

 • Dobry den. Ked som prvy krat Isla s mojim psom do uk, nechceli ma pustit z francuzka vraj mi chybal ukon ‘odkliestenie’ Musela som volat veterinarovi na sk aby odfaxoval do francuzka na veterinarnu stanicu ze ju odkliestil, Len to zabudol napisat do pasu a musel napisat ako sa To liecivo vola.. Bolo to hrozne.. Ale ako citam clanok nic take som tu nenasla? Je to este povinne?

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Petra, nie, nič také nie je potrebné.

 • Dobry den, chcela by so sa spytat ci pri prevoze psika do UK autom su nejake pravidla ohladom dopravy (klietka pre psa, popruhy …) vsetky ockovania vybavene mam len nechcem mat komplikacie ze mi chyba nejaky specialny obojk alebo tak.Dakujem

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Nie, klietku ani popruhy nepotrebujete.

 • Dobry den chcela by som sa spytat idem na dovolenku z Uk na slovensko a ze ci potrebuje psik nejake ockovanie a psika mam zo slovenska dakujem

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Lenka, pri spiatočnej ceste do UK zo Slovenska bude Váš psík potrebovať všetky náležitosti uvedené vyššie v článku, t.j. petpass, čip, platné očkovanie proti besnote (musí byť staršie ako 21 dní) a odčervenie vykonané 1-5 dní pred vstupom do UK (a musí byť zapísané v pet passe).

 • Zdravim, chcel by som sa spytat na to cestovanie so psom…ma cip, aj pas aj ockovanie len nemam auto, chcel som sa dostat do ang lietadlom ale ako pisete v clanku tak je to zdlhave, je este sposob ako sa tam dostat aj s nim? Dakujem

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Samuel, ďalšia možnosť je cestovať vlakom, avšak musíte sa vyhnúť vlaku tunelom Eurostar, pretože ten neakceptuje prevoz psa. Takže na cestu cez kanál musíte použiť trajekt. Pokiaľ vieme, sú len dve trajektové spoločnosti, ktoré akceptujú plavbu aj so psom – z Francúzska je to LD LINES a z Holandska je to STENA LINE. Napríklad z Amsterdamu si môžete zakúpiť komplet lístok na cestu vlakom a trajektom cez Dutch Flyer train & Ferry Service.

   • ak som tomu spravne teda pochopil musim sa dostat do amstrdamu a odtial trajektom do londyna, este jedna otazka, pes bude pri mne alebo ho treba mat v klietke pocas celej cesty?mam psa stafbula teda verim ze v anglicku nebude problem kedze ich tam je cez 250 000 zaregistrovanych, ci? Dakujem

    • easyLondon - ubytovanie v Londýne

     Pes bude v klietke počas celej cesty trajektom (Vy v kajute), ale kedykoľvek môžete ísť za ním (on za Vami nie :).

 • Dobrý deň, chcem sa opýtať. Chcela by som si dať 10.12.2013 previezť psa( yorkshirskeho teriera,2r.) zo Slovenska do UK. Mikročip a očkovanie proti besnote mal urobene v jeden deň 12.9.2013..pred odchodom mu idem ešte dať vystaviť petpass a dať ho odčerviť ..nemal by byť teda žiadny problem s prevozom? Ďakujem

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Trisha, nemal by byť žiaden problém, len v tom novom pase musíte mať zaevidované číslo mikročipu, očkovanie proti besnote aj odčervenie.

 • dobry vecer je mozne vziat do UK nemecku dogu?

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Kristína, áno, nemecká doga by nemala byť žiaden problém.

 • Dobrý večer chcela by som ist do UK Birmighamu letecky mám psíka bišonika ma do 5 kg chcem ist letecky s tým že bude pri mne na palube lietadla ale neviem ktorá letecká spoločnost mi to dovolí.dakujem

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Iveta, nedovolí Vám to žiadna letecká spoločnosť, pretože do UK nie je dovolené mať pri sebe psa na palube.

 • Dobry vecer, chcem sa opytat, ak som vlastnikom psa argentinska doga alebo tomu plemenu je podobny (talianska doga CANE CORSO), nieje mozne s tymto plemeno vojst do UK alebo z nej vycestovat aj napriek tomu ze je zacipovany, zaockovany ma pas a vsetky potrebne veci ktomu?
  Dakujem

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Na vstupe do UK zrejme nebudete mať problém, Cane Corso nepatrí medzi oficiálne nepovolené rasy, dokonca sa šteniatka Cane Corso aj predávajú na internete v UK aj sú inzerované v chovateľských časopisoch. Problém by ste možno mali, ak by Vás v Anglicku nahlásil nejaký občan a následne by Vášho psa posudzovali na úrade.

 • Dobrý deň, neviete mi povedať, či je možné cestovať lietadlom do Londýna priamo so psíkom na palube? Mám čivavu, ktorá váži 3kg? Ďakujem..

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Andrea, nie, nie je možné mať psíka na palube. Ak chcete psíka dopraviť do UK letecky, robia to len vybrané aerolínie, pes bude celú cestu v klietke v nákladnom priestore (špeciálny priestor pre prepravu zvierat), stojí to riadny balík peňazí a navyše niektoré z týchto špeciálnych areolíniek vyžadujú, aby celý proces vybavila sprostredkovateľská agentúra, ktorá si za to účtuje ďalší poplatok. Celkovo je preprava psa letecky do UK nepohodlná, časovo náročná a komplikovaná forma aj pre Vás aj pre psa. Najlepšie je ísť so psom autom.

 • Dobrý chcela by som sa opýtať, že som čítala niečo v zmysle že pes potrebuje nejaké očkovanie pol roka pred vycestovaním čo je na tom pravdy, pol roka je veľa.. pas má, čipovaný je teraz v septembri proti besnote je rovnako 30.sep. 2013. Treba teda ešte niečo naviac? Dakujem

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Jana, vo vyššie uvedenom článku sú uvedené všetky náležitosti, ktoré musí mať váš pes. “Váš pes musí byť pred cestou zaočkovaný proti besnote, nie však menej ako 21 dní pred príchodom do Anglicka. Inými slovami, anglické hranice môžete so psom prekročiť najskôr 21 dní po poslednom očkovaní proti besnote!”

 • Dobry den, tento tyzden planujeme zaviezt nasmu synovi studujucemu v Milton Keynes jeho psika- 3 roc.vlciaka, bez ktoreho je tam velmi smutny:(
  1.Mozme cestovat i ked nie sme zapisani v PetPass ako jeho majitelia?
  2.ako je to s prevozom trajektom? kedze trpime s manzelom klaustrofobiou,uprednostnili by sme trajekt- musi ostat psik po dobu plavby- 1,5h.v aute?
  3.daju sa kupit listky priamo v pristave v Calais a neviete pls kolko stoja- auto?pes?
  4. neviete pls o nejakom lacnejsom ubytku v okoli Doveru ?na vidieku? so psikom +3dospeli?
  Moc dakujem za skoru odpoved!
  Elenka

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Dobrý deň, lístky sa dajú kúpiť aj v Calais, ale väčšina trajektových spoločností vyžaduje, ak cestujete so psom, aby ste mali lístok zakúpený min 24 hodín vopred. A v niektorých trajektoch musí byť pes celý čas v aute, v niektorých trajektoch sú špeciálne kajuty, kde môžete byť aj so psom. Je to individuálne podľa trajektovej spoločnosti. Nezabudnite na potrebné očkovania a odčervenie podľa časového harmonogramu, lebo inak Vás nepustia do Anglicka! Čo sa týka ubytovania, tak s ubytovaním v Doveri či okolí Vám žiaľ nevieme pomôcť. Lístok pre psíka na trajekt stojí okolo 30-40 libier. To, že nie ste zapísaní ako majitelia v petpass by nemal byť problém.

   • dakujem:)
    prajem Vam vela pohodovych dni:)
    elenka

 • easyLondon - ubytovanie v Londýne

  V Británii nie je dovolené mať tieto rasy psov: pitbulteriér, japonská tosa, argentínska doga, brazílska fila. Posudzuje sa ani nie tak presná rasa, ale to, ako pes vyzerá.

 • zozeniete ubytko kde moze byt aj psik ? :)

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Simona, pokiaľ je to vychovaný pes, najviac strednej veľkosti a ktorý nevzbudzuje strach a nie je jedným zo zakázaných plemien v Anglicku, tak áno. Ale nevieme to garantovať na 100%, závisí to od aktuálne voľného miesta, vhodného aj pre psíka.

 • * oprava stratila som preukaz, nie pas. ten ešte nemáme :)

 • Dobrý deň prajem,
  cestujeme budúci rok do Newportu s našou 7 ročnou labradorkou. Tento rok pri stahovani som stratila klasický SK pas. mám si teda už teraz dat urobiť ten EU Pas, hoc neviem predchádzajúce datumy (zo starého preukazu) vakcinacii budú mi to akceptovať v UK ? Apropo pocula som o nejakých krvnych testoch, ktoré sa posielajú na rozbor do štátnej veterinárnej správy 6 mesiacov pred vstupom do UK, je to ešte aktuálne alebo ako to je ? dakujem za odpoved, Kika

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Kika, ten klasický SK pas by vám pri ceste do UK nepomohol. V súčasnosti Vám veterinár vystaví aj tak už len EU pas. Predchádzajúce záznamy nie sú podstatné – podstatné je očkovanie pred vycestovaním (viď info v článku). Ak váš labroš nemá mikročip, nechajte ho začipovať.

   Čo sa týka krvných testov – tak to už neplatí, v súčasnosti stačí len očkovanie proti besnote, proti pásomnici, mikročip a EU vet pas.

 • Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či bude nejaký problém pred vstupom do tunelu, resp. pri kontrole, keď v PET pase bude moje meno ako majiteľa psa ešte za slobodna? V septembri cestujeme autom z UK na slovensko kôli plánovanému sobášu a naspäť si so sebou berieme aj psíka. Pas má už od minulého roka a ako som písala vyššie, tak ešte pod mojim starým menom. Po svadbe si chcem nechať zmeniť všetky doklady, takže nebudem vedieť dokázať, že ja som právoplatným majiteľom psa. Viete mi prosím poradiť ako postupovat?
  Vopred vďaka

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Katarína, zájdite za Vašim veterinárom a nechajte si prepísať meno v mikročipovej databáze – teda nech sedí Vaše nové meno s menom majiteľa v medzinárodnej databáze.

Chcete sa niečo spýtať?

Máte na nás otazku? Môžete sa nás pýtať aj pomocou tohto formuláru. Stačí vyplniť meno, Váš email a otázku.

Rezervácia ubytovania:

Kliknite a rezervujte si naše skvelé ubytovanie v Londýne online:

Vrátenie daní z UK

O nás

Ubytovanie v Londýne poskytujeme už 9 rokov a za tento čas sme získali dostatok skúseností, vďaka ktorým Vám vieme poskytnúť ubytovanie, ktoré Vám spríjemní život v Londýne. Napíšte nám alebo zavolajte!
Počasie v Londýne
0C
humidity: 0%
wind: 0km/h N
H 0 • L 0

Fotogaléria ubytovania

Klikni pre zobrazenie všetkých fotiek!

Viete, že…

...Londýn je najlepším mestom roka 2013? Čítajte viac...
...poskytujeme ubytovanie nielen v Londýne, ale máme aj ubytovanie v meste Goole a Doncaster?

Máme zastúpenie aj v Česku