Ako previesť libry na Slovensko (bez poplatkov)

Ste tu: Rady a tipy > Ako previesť libry na Slovensko (bez poplatkov)  //  Otázky: 38

V tomto článku sa dozviete, ako môžete najlacnejšie previesť financie z Anglicka na Slovensko (a naopak), zároveň rýchlo a bezpečne. A teraz dokonca aj bez poplatku!

Najvýhodnejší prevod peňazí z Anglicka na Slovensko

Ak potrebujete previesť peniaze z Anglicka na Slovensko, štandardne si anglické banky pýtajú za takýto prevod pomerne vysoké poplatky (desiatky libier), rovnako aj nebankové spoločnosti ako napríklad Western Union.
Vyskúšali sme viacero spoločností, prostredníctvom ktorých môžete bezpečne posielať financie za oveľa menší poplatok. Zo všetkých spoločností na prevod peňazí sa nám najviac pozdáva služba TransferWise, ktorá umožňuje zasielať financie nielen z Anglicka na Slovensko, ale aj naopak. Je to zrejme najlacnejší spôsob ako dostať peniaze z Anglicka alebo do Anglicka, navyše rýchly a bezpečný.

Ako to funguje

transfer-wise-logoPeniaze môžete prostredníctvom TransferWise posielať nielen z Anglicka na Slovensko, ale aj naopak, zo Slovenska do Anglicka. Funguje to jednoducho – založíte si svoje bezplatné TransferWise konto. Tam zadáte informácie o prevode, ktorý sa chystáte uskutočniť – meno majiteľa slovenského účtu, číslo účtu a sumu, ktorú budete posielať.  Potom z vášho bežného anglického bankového účtu prevediete požadovanú sumu na TransferWise účet. A to je všetko – do jedného až troch pracovných dní máte financie na slovenskom účte. Cieľový slovenský účet nemusí byť váš – môžete financie poslať aj na účet priateľky, rodičov či iného známeho, prípadne aj na firemný účet. Rovnaký postup platí aj pri odosielaní platby zo slovenského účtu na anglický účet. Dokonca je možné poslať peniaze aj prostredníctvom bankovej karty (Visa alebo MasterCard) – platba kartou je najrýchlejší a najjednoduchší spôsob.

transferwise

Koľko to trvá

Podľa spoločnosti TransferWise prevod trvá 1-3 pracovné dni. Podľa našich skúseností to trvá v priemere jeden až dva pracovné dni, kým dorazia financie na cieľový účet na Slovensku.

Poplatky

TransferWise má veľmi nízke poplatky, z podobných služieb pravdepodobne najnižšie, a rozhodne niekoľkonásobne nižšie než keby ste využili prevod z bežnej banky či službu typu Western Union.

Z anglického účtu na slovenský účet

Odoslanie britských libier na euro účet je do výšky 200 libier za poplatok £1,00. Pri odosielaní vyššej sumy ako je 200 libier je poplatok 0,5% z odosielanej sumy.

Príklad: odosielate na Slovensko 100 libier. Z tejto sumy bude odčítaný poplatok za prevod vo výške  £1,00 a na slovenský účet Vám príde 119,27 EUR. Pre porovnanie, takýto prevod z bežnej anglickej banky by stál okolo 18 libier.

Príklad: odosielate na Slovensko 500 libier. Z tejto sumy bude odčítaný poplatok za prevod vo výške £2,49. Na slovenský účet Vám príde 599.39 EUR. Pre porovnanie, takýto prevod z bežnej anglickej banky by stál okolo 32 libier.

Zo slovenského účtu na anglický účet

Ak potrebujete poslať niekomu peniaze do Anglicka, poplatok za odoslanie sumy do výšky 200 libier je 1€. Pri sume nad 200 EUR je to 0,5% z odosielanej sumy.

Príklad: odosielate do Anglicka 200 eur. Z tejto sumy bude odčítaný poplatok za prevod vo výške 1€ a na anglický účet príde 165,12 libier. 

Príkladodosielate do Anglicka 400 eur. Z tejto sumy bude odčítaný poplatok za prevod vo výške 1.99€ a na anglický účet príde 330,24 libier. 

Prevod bez poplatkov

Prevod libier na Slovensko úplne bez poplatku

“You have a free payment” – prevod bude bez akéhokoľvek poplatku

Ak sa prihlásite do služby TransferWise cez tento odkaz, budete môcť vykonať prevod z Anglicka na Slovensko (alebo naopak, zo Slovenska do Anglicka) úplne bez poplatku.

Keď kliknete na hore uvedený link, mali by ste pod sumou vidieť “You have a free payment” (tak ako je to na obrázku vpravo), teda máte nárok na bezplatný prevod prostriedkov.

Jedinou podmienkou je, že výška prevodu musí byť minimálne 200 libier (alebo 240 EUR)  a maximálne 3 000 libier (alebo 3 597 EUR).

Ak chcete využiť ponuku bezplatného prevodu financií z Anglicka na Slovensko alebo naopak, kliknite sem.

Naša skúsenosť

Odosielali sme 600 libier na slovenský účet. Na druhý pracovný deň dorazilo 724,91 EUR

Odosielali sme 600 libier na slovenský účet. Na druhý pracovný deň dorazilo 724,91 EUR

Zaregistrovali sme sa prostredníctvom tohto odkazu, aby sme získali bezplatný prevod. V nedeľu večer sme zadali v našom TransferWise konte nový prevod prostriedkov z Anglicka na Slovensko – uviedli sme príjemcu (názov účtu, číslo účtu – IBAN, SWIFT kód a sumu). TransferWise pridelil tomuto prevodu identifikačné číslo, ktoré sme neskôr použili na prevod z nášho bankového účtu na účet TransferWise. Zároveň sme dostali informáciu o výmennom kurze a predpokladaný čas, kedy by mali peniaze doraziť na slovenský účet: za £600 by malo prísť na SK účet 724,91 EUR, a to v stredu doobeda.

Prostredníctvom internet bankingu sme ešte v ten istý deň, teda v nedeľu večer o 22.00 hod, urobili prevod 600 libier z nášho anglického účtu v banke Halifax na anglický účet TransferWise (číslo účtu, kam je potrebné odoslať peniaze, sme sa dozvedeli po zadaní prevodu v našom TransferWise konte).

V pondelok ráno o 9.00 hod nám prišiel e-mail z TansferWise, že suma bola pripísaná na ich účet a financie posielajú ďalej na slovenský účet.

V utorok poobede nám prišla správa zo slovenskej banky, že financie už dorazili – na cieľový slovenský účet bolo pripísaných 724,91 EUR.

Výsledok: financie dorazili na slovenský účet prakticky na druhý pracovný deň (z nášho anglického účtu boli odčítané v pondelok ráno a na cieľový slovenský účet dorazili v utorok poobede). Nielenže prostriedky dorazili rýchlo a bez poplatku (vďaka využitiu tohto odkazu), navyše s výhodným kurzom – ak by sme totiž zamenili 600 libier v hotovosti v slovenskej banke, dostali by sme v ten deň len 702 EUR (namiesto 724,91 EUR, ktoré na účet pripísal TransferWise ). Ušetrili sme teda nielen na poplatkoch za prevod, ale získali sme aj ďalších vyše 20 EUR, o ktoré by nás pripravila slovenská banka, ak by sme peniaze priniesli v hotovosti na Slovensko.

Keď budete robiť prevod z anglického účtu na účet TransferWise, nezabudnite uviesť tzv. Reference – je to niečo ako variabilný symbol, na základe ktorého bude TransferWise vedieť spárovať vašu platbu so zadaným prevodom. Reference číslo pre váš prevod sa dozviete po zadaní údajov vo vašom TransferWise konte.

Ak k Vášmu anglickému bankovému účtu vlastníte aj platobnú kartu (Visa alebo MasterCard), urobte prevod kartou, je to omnoho jednoduchšie (nemusíte uvádzať žiadne referenčné číslo) a hlavne rýchlejšie – peniaze totiž dorazia do TransferWise ihneď a na Váš slovenský účet potom na druhý pracovný deň.

Video

Pozrite si krátke video, ako služba TransferWise funguje (v angličtine):

Poznámka: výsledná suma, ktorá príde na cieľový účet, závisí od aktuálneho menového kurzu v deň prevodu; horeuvedené sumy sú uvedené ako príklad.

Komentáre a otázky: 38

 • Dobry den , prvy prevod je zadarmo.tomu chapem ale do akej sumy? dakujem.

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Tomáš, prvý prevod zadarmo je do 3.000 libier.

 • Ahoj, chcel by som sa spytat, ci mozne nadodovat ucet na TransferWise aj platobnou kartou vydanou v GB, dik

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Tomas, áno, my používame Transferwise bežne s UK kartou (Halifax).

 • Dobry den,
  je Transfer Wis evyhodny aj pri vyssich sumach?
  Napr. 10 000 libier z UK do CZ?

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Marian, poplatok je vždy percentuálne rovnaký, takže áno.

 • Da sa cez TranferWise robit aj prevod Euro na Taiwansky dolar, alebo naopak ?
  Vdaka za info.

 • zdravim chcem sa spytat ci je na slovensku aj nejaka pobocka kde viem doniest peniaze v hotovosti a tak ich poslat do uk kedze si na sk nevediem ucet alebo ci je neaka takato moznost alebo je to len cisto internetova zalezitost dakujem

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Transferwise nemá kamennú pobočku. Najlepšie bude asi dať hotovosť nejakému známemu, ktorému dôverujete a ktorý má bankový účet.

 • Ja som nasla na transferwise ze poplatky potom stupaju pri dalsich prevodoch, prvy je zadarmo, druhy 0.99£, treti 1.99£, stvrty 2.99£ a nasledovny 3.99£. To znamena ze ten poplatok bude stale vyssi a vyssi? Plus 0.05% z ciastky, mne sa to nejak nezda najlacnejsia moznost pre tych co chcu posielat peniaze casto. Plus to ze nevies presne kolko mas cakat v tvojej banke a teda ci si to mozes skontrolovat ze ci ti nahodou banka tiez nestrhla nejake poplatky.
  Dakujem za odpoved!

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Eva, nie, nie je to tak. Prvý prevod máte zadarmo (cez link, ktorý je uvedený vyššie v článku). A potom je poplatok vždy rovnaký – ak je to prevod do 200 libier, poplatok je 1 libra, ak je to prevod nad 200 EUR, je to VŽDY 0,5%. Čize napríkald poplatok za prevod 500 libier bude 2,50. A ďalšou veľkou výhodou je, že Transfwerwise Vám dáva reálny stredový kurz, čo je omnoho výhodnejšie ako v banke. Transferwise Vám vždy ukazuje, koľko peňazí príde na Váš účet, takže si to ľahko skontrolujete. A banka nestrháva za prijaté platby žiadne poplatky (a ak aj áno, za to Transwerise žiaľ nemôže a muselo by ste to mať uvedené na výpise z Vášho účtu).

 • Zdravim.Chcem sa opytat ci je tato sluzba bezplatna len raz alebo stale a kedy sa potom uctuje ten poplatok 0,5%??

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Miro, prvý prevod je bezplatný a potom sa účtuje spomínaný poplatok. Aj s tým poplatkom je to však neporovnateľne výhodnejšie ako pri bankovom prevode alebo napr. Western Union.

 • Dobry den prajem, chcel by som sa opytat ,zaregistroval som sa na transferwise ale neskor som zistil ze cez link vas nie su poplatky ako je mozne ze cez ten link uvedeny hore je to bez poplatkov_? a este nikde som nenasiel prevod na slovensko je tam len eurozona a este ceska republika je to v poriadku? dakujem ospravedlnujem sa za pravopis

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Poplatok máte zdarma pri prvom prevode. Slovensko je samozrejme súčasťou eurozóny, takže len vyberie prevod z GBP na EUR.

 • dobry deň,
  Registration or VAT number to je ake čislo?dakujem za odpoved

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   VAT je Value Added Tax, po slovensky daň z pridanej hodnoty. VAT registration je IČ DPH. Pozrite si viac info.

 • dobry den,
  prave som na skusku poslal zGB na SK 10£…po znovu prihlaseni na transferwise,my ukazuje ze by malo previest 12.75 ESTIMATED….cize nemusim dostat ciastku ktoru my vypocitala kalkulacka?dakujem

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Môže sa to líšiť vzhľadom na kurz, ktorý je každý deň o nejaký cent iný. Takže vo finále dostanete plus mínus tú čiastku, pár centov hore dole.

 • funguje to na 100%? nemusim sa bat, ze dojde ku strate financii? skusali to nejaki ludia z SK? cital som o tom dost teraz len neviem ci je to fakt pravda

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Tomas, my túto službu využívame prakticky každý týždeň, a takisto aj naši klienti, a ďalšie tisícky Slovákov v UK :)

 • dobrý deň Dnes som chcela uskutočnit prevod z môjho bankového účtu v UK prevod na bankový učet na Slovensku vyplnila som IBAN BANk code ale neviem najst reference number :) Mohli by ste mi poradit kde najdem toto číslo ? :) za skorú odpoveď vopred dakujem :)

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Katarina, ak robíte prevod cez TransferWise, najprv musite na TransferWise zadať nový prevod a vtedy Vám bude vygenerované reference number. Ak však píšete o priamom prevode z UK bankového účtu na SK účet, tak tam reference number nepotrebujete (takýto prevod priamo z UK banky na SK banku je ale drahší a kurzovo nevýhodnejší, preto sme v tomto článku odporúčali využiť TransferWise).

 • dobry den, existuje nejaka “kurzova kalkulacka”, kde si viem zistit, este pred samotnym vyplnenim formularu, sumu, ktora mi bude pripisana na ucet? dakujem

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Sona, na stránke TransferWise je tá kalkulačka vpravo hore – zadáte odosielanú sumu v librách a hneď vidíte, koľko EUR Vám príde na účet v eurách.

   • Da sa to zistit aj opacne? Ked chcem previest eura na anglicky ucet? dakujem

    • easyLondon - ubytovanie v Londýne

     Jasné, vpravo hore v tej kalkulačke je vedľa sumy šípka – keď na ňu kliknete, vyberiete EUR namiesto GBP.

 • Dobrý deň, chystám sa uskutočniť prevod cez TransferWise ale mám ešte pár otázok a teda je to úplne bezpečné ? nestratia sa niekde tie peniaze ? a potom aký je rozdiel medzi platením kartou a internet bankingom ? Kde sa zadávo to reference number a načo to je ? Je to môj prvý prevod a nechcem niečo pobabrať, ďakujem za pochopenie.. :) Inak je veľmi super, že ste tu niečo také dali.. :)

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Peter, TransferWise využívajú milióny ľudí a nevieme zatiaľ o žiadnom prípade, kedy by nastal nejaký problém. Rozdiel medzi platbou cez internet banking a kartou je v tom, že pri platbe kartou prebehne transakcia ihneď a pri platbe cez internet banking to trvá minimálne jeden deň, kým sa transakcia zúčtuje. Reference number je niečo ako variabilný symbol a slúži na to, aby Transferwise vedel spárovať Vašu platbu s prevodom. Zadáva sa to pri prevode cez internet banking; ak zaplatíte kartou, netreba reference nikde zadávať. Aj preto je jednoduchšie urobiť prevod rovno kartou.

 • Dobrý deň, chem sa spytat, potrebujem poslat peniaze z Angl. uctu ns moj Slovenský cez TransferWice a mám len číslo účtu a kód banky na Slovensku, nemám žiaden IBAN, tak potrebujem radu či sa to dá bez IBANU, ak ano, tak čo mam zadat v kolonke Recipient, prijemca, kde je IBAN, posielam peniaze prvykrat, dakujem, Martin.

 • Dobry den,zalozil som si novy ucet v Anglicku a chcel by som poradit ako zmenit tieto udaje v aplikacii,aby som mohol poslat financie z noveho uctu? dakujem za odpoved :)

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Miloš, v aplikácii netreba nikde zadávať svoje anglické číslo účtu. Jednoducho v treťom kroku pri zadávaní platby, si vyberiete, či chcete poslať peniaze zo svojho anglického účtu prevodom (bank transfer) alebo z platobnej karty (debit card): http://www.easylondon.sk/img/transfwise.png. Ak zvolíte možnosť poslať peniaze prevodom, urobíte z vášho anglického bankového účtu (napríklad internet bankingom) bežný prevod, pričom použijete údaje, ktoré uvidíte na obrazovke (Account number, Sort Code a hlavne nezabudnite uviesť Reference – toto číslo je unikátne pre každý prevod). Omnoho jednoduchšie je zvoliť možnosť platby kartou, pretože takto budú peniaze prevedené ihneď.

 • Dobrý den,
  Chtěla jsem se zeptat zda mohu převádět peníze i na svůj český účet v KB.
  Předem děkuji za odpověď.

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Áno, ako cieľovú menu vybierete CZK a potom zadáte údaje českej banky.

 • ak chcem pridat na svojom anglickom ucte noveho recipienta potrebujem zadat pre TransferWise
  -name of recip.
  -company sortcode
  -company bank account number
  -reference (to som dostal pri zalozeni konta)

  Viliam

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Viliam, keď v TransferWise zadáte novú platbu, tak všetky tieto údaje Vám to vygeneruje, vrátane referencie (pozor, reference je vždy pri každom prevode iné!).

Chcete sa niečo spýtať?

Máte na nás otazku? Môžete sa nás pýtať aj pomocou tohto formuláru. Stačí vyplniť meno, Váš email a otázku.

Rezervácia ubytovania:

Kliknite a rezervujte si naše skvelé ubytovanie v Londýne online:

Vrátenie daní z UK

O nás

Ubytovanie v Londýne poskytujeme už 9 rokov a za tento čas sme získali dostatok skúseností, vďaka ktorým Vám vieme poskytnúť ubytovanie, ktoré Vám spríjemní život v Londýne. Napíšte nám alebo zavolajte!
Počasie v Londýne
0C
humidity: 0%
wind: 0km/h N
H 0 • L 0

Fotogaléria ubytovania

Klikni pre zobrazenie všetkých fotiek!

Viete, že…

...Londýn je najlepším mestom roka 2013? Čítajte viac...
...poskytujeme ubytovanie nielen v Londýne, ale máme aj ubytovanie v meste Goole a Doncaster?

Máme zastúpenie aj v Česku