Ako najvýhodnejšie cestovať po Londýne

Ste tu: Rady a tipy > Ako najvýhodnejšie cestovať po Londýne  //  Otázky: 77

Či už cestujete do Londýna kvôli pamiatkam, navštíviť známych alebo za nákupmi, isto budete intenzívne využívať služby londýnskej mestskej hromadnej dopravy, najmä metra. Prečítajte si, ako najvýhodnejšie cestovať po Londýne.

Pre začiatok je dobré vedieť, že londýnska MHD je vynikajúca, cestovanie metrom je jednoduché a pohodlné, ale pomerne drahé.

Celá sieť londýnskej dopravy je rozdelená na 9 zón, pričom 1. zóna predstavuje zhruba centrum Londýna a ďalšie zóny ostatné časti mesta rozprestierajúce sa ako kruhy okolo 1. zóny.

Londýnska MHD nie je len metro, ale do siete londýnskej dopravy patria aj autobusy, električky, DLR, pozemná dráha a aj väčšina železničných sietí prechádzajúcich cez Londýn. Na všetky tieto druhy dopravy platí jednotný lístok.

Lístky na MHD si môžete kúpiť v rôznych formách:

 • papierový lístok (jednosmerný alebo spiatočný),
 • papierový časový lístok – Travelcard,
 • platba bezkontaktnou platobnou kartou,
 • čipová karta Visitor Oyster Card s predplateným kreditom.

Lístok na jednu cestu

Lístok na jednu cestu metrom

Lístok na jednu cestu metrom

Kúpiť si lístok na stanici metra na jednu cestu, resp. spiatočnú cestu, je najdrahšia forma cestovania v Londýne. Oplatí sa Vám to len v prípade, že budete cestovať metrom len naozaj výnimočne. Takto kúpený lístok (a jedno či zaplatíte v hotovosti alebo platobnou kartou) môže byť aj dvojnásobne drahší oproti rovnakej ceste s Travelcard alebo Oyster Card.

Cena za lístok je individuálna podľa toho odkiaľ kam cestujete. Ak budete počas dňa cestovať viackrát metrom či iným druhom MHD, oplatí sa Vám viac zakúpiť Travel Card alebo Oyster Card.

Lístok vložíte do turniketu

Lístok vložíte do turniketu

Príklad: Máte ubytovanie v 3. zóne Londýna a chcete cestovať do centra a večer späť. Lístok vás bude stáť 4.50 libry bez ohľadu na to, či cestujete v špičke alebo mimo špičky. Spiatočný lístok nie je cenovo zvýhodnený – spiatočný lístok stojí 2 x 4.50 libry, teda spolu 9 libier.

Papierový lístok sa pri vstupe do metra vloží do turniketu. Po vložení lístku môžete prejsť turniketom a zároveň si lístok zoberiete z druhého otvoru, kde vám ho turniket “vypľul”. Lístok si nechajte, budete ho potrebovať aj pri výstupe z metra – tu ho opäť vložíte do čítacieho zariadenie na turnikete. Ak máte jednosmerný lístok, tak sa nezľaknite, pretože turniket si pri výstupe z metra lístok ponechá (vy ho už nebude potrebovať).

Travelcard

Denný lístok na metro - Travelcard

Denný lístok na metro – Travelcard

Travelcard sú papierové časové lístky, ktoré si môžete zakúpiť na stanici metra alebo ďalších predajných miestach (v malých obchodíkoch, v trafikách a pod.). Travelcard sa dá kúpiť jednodňová (na cestovanie v špičke alebo mimo špičky), týždňová, mesačná alebo ročná.

Cena Travelcard sa líši podľa toho, cez ktoré zóny budete cestovať. Jednodňovú Travelcard je možné kúpiť v dvoch verziách:

 • na cestovanie len mimo špičky alebo
 • na cestovanie počas celého dňa, vrátane špičky.

Príklad: Ak budete bývať v tretej zóne a chcete cestovať do 1. zóny, jednodňová Travelcard vás bude stáť 11 libier.

Ak budete v Londýne aspoň 4 dni, potom sa vám oplatí kúpiť týždňovú Travelcard, ktorá (pre zóny 1-3) stojí 35.60 libry.

Travelcard sa oplatí zakúpiť, ak budete využívať dopravu intenzívne – t.z. ak sa denne budete presúvať viackrát metrom či inou formou londýnskej MHD.

Travelcard sa podobne ako obyčajný lístok pri vstupe do metra vloží do čítacieho zariadenia na turnikete, ktoré vám otvorí turniket a hneď vám Travelcard vráti. Pri výstupe z metra opäť vložíte Travelcard do čítačky turniketu a na druhej strane si ju vezmete späť.

Po vypršaní karty ju môžete zahodiť. Alebo si ju zoberte domov ako suvenír :)

Visitor Oyster Card

Visitor Oyster Card

Visitor Oyster Card

Ak budete cestovať po Londýne v štýle ráno do mesta a večer späť, teda využijete metro len dvakrát denne, potom sa Vám oplatí zakúpiť si elektronickú čipovú kartu Visitor Oyster Card.

Visitor Oyster Card je plastová karta veľkosti kreditnej karty, ktorú si dobíjate kreditom. Pri každej jazde metrom alebo iným prostriedkom MHD sa vám z nej odčíta príslušný kredit. Cena za jednotlivé jazdy je ďaleko nižšia v porovnaní s obyčajným jednosmerným či spiatočným lístkom.

Príklad: Bývate v 3. zóne, o desiatej doobeda sa vyberiete metrom do centra a večer sa metrom o 20.00 vraciate späť. Ak by ste si kúpili obyčajný lístok, stál by vás 2 x 4.50 libry. Ak by ste mali Oyster Card, z karty by vám odčítalo len 2 x 2.70. Len za jeden deň by ste s Oyster Card ušetrili 3.60 libry.

Výhodou Oyster Card je, že platíte za jednotlivé jazdy, takže môžete ušetriť v porovnaní s Travelcard, pričom tieto jednotlivé jazdy sú výraznejšie lacnejšie, než obyčajné jednosmerné či spiatočné lístky. Oyster Card je ale výhodná aj pri intenzívnom cestovaní hore dole po Londýne – môžete cestovať akokoľvek veľa a často v priebehu dňa a z karty sa vám odčíta najviac suma rovnajúca sa cene za dennú Travelcard.

Visitor Oyster card môžete získať na ktorejkoľvek stanici metra alebo v turistických informačných centrách. Tam si kartu môžete rovno aj nabiť kreditom. Poplatok za vydanie karty je 3 libry.

Visitor Oyster Card si môžete kúpiť aj rovno na letisku, napríklad na letisku Stansted na mieste, kde sa kupuje aj lístok na Stansted Express.

Karta nemá žiadnu dobu exspirácie, takže si môžete nechať a použiť ju pri ďalšej návšteve Londýna, hoci aj o niekoľko rokov. Ak ste na nej mali nejaký kredit, ten vám na karte zostane aj do budúcna. Alternatívne môžete kartu vrátiť londýnskemu dopravnému podniku – zašlete ju poštou a dopravný podnik vám vráti nespotrebovaný kredit formou šeku v librách (ak chcete vrátiť kartu a získať späť neminutý kredit, napíšte nám a my vám poradíme ako na to).

Kartu priložíte na žlté miesto na turnikete pri vstupe aj výstupe z metra

Kartu priložíte na žlté miesto na turnikete pri vstupe aj výstupe z metra

S Visitor Oyster Card máte automaticky nárok na zľavu na londýnsku lanovku (Emirates Air Line) aj na cestovanie loďou po Temži (KPMG Thames Clippers), za oba spôsoby dopravy môžete zaplatiť kreditom z karty.

Visitor Oyster Card sa používa tak, že pri vstupe do metra priložíte kartu na vyznačené žlté miesto na turnikete.

Visitor Oyster Card si môžete zakúpiť aj online a to aj v predstihu a dokonca aj zo Slovenska (doručenie trvá 8-14 pracovných dní). Za vydanie karty sa platí nevratný poplatok 3 libry, teda napríklad za kartu s 20 librovým kreditom zaplatíte 23 EUR.

Ak cestujte do Londýna za prácou na dlhšie ako mesiac, prečítajte si Koľko miniem mesačne v Londýne na metro?

 

Poznámka: ak ste už v Londýne, môžete si na ktorejkoľvek stanici metra kúpiť Oyster Card (teda nie turistickú “Visitor Oyster Card”, ale len “Oyster Card”). Táto ne-turistická karta je rovnaká ako Visitor Oyster Card, avšak nedá sa objednať vopred ani kúpiť mimo Londýna (napríklad na letisku). Hlavným rozdielom je, že za vydanie karty sa platí záloha 5 libier, no táto vám bude vrátená v plnej výške (za vydanie turistickej Visitor Oyster Card sa platí nevratný poplatok 3 libry). Druhý rozdiel je, že kartu môžete vrátiť na ktorejkoľvek stanici metra, kde Vám hneď vydajú vaši zaplatenú zálohu 5 libier a tiež vám hneď preplatia nespotrebovaný kredit.

Platba bezkontaktnou platobnou kartou

Od septembra 2014 môžete za londýnsku dopravu (metro, autobusy) platiť aj bezkontaktnou platobnou kartou. Nemusíte si kupovať Travel Card, ani Oyster Card. Len priložíte kartu a cestujete. Táto metóda je najpohodlnejšia, najrýchlejšia a najvýhodnejšia. Všetko o platbe bezkontaktnou kartou nájdete v našom samostatnom článku.

Deti a dôchodcovia

Dôchodcovia – turisti nemajú v Londýne nárok na zľavu.

Deti do veku 11 rokov môže cestovať zadarmo v londýnskom metre, DLR-kou a autobusmi. V metre musíte požiadať zamestnanca, aby vaše deti pustil cez turniket.

Deti vo veku 11-15 rokov môžu cestovať za detské cestové, no musia mať preukaz s fotografiou – Oyster ID Photocard. Ten môžete vybaviť na staniciach metra, ale jeho získanie je najmä časovo náročné. Pre deti vo veku 11-15 môžete pre získanie zľavneného cestovného buď pre každú jazdu metrom kúpiť jednosmerný detský zľavnený lístok alebo zakúpiť každý deň detskú zľavnenú Travelcard.

Ako použivať lístok, Travelcard a Oyster Card

Na nasledujúcom videu si môžete pozrieť, kam sa prikladá Oyster karta a kde sa vkladá lístok či Travelcard:

Komentáre a otázky: 77

 • Ahoj.
  Mate niekto skusenosti s bezkontaktnou VISA kartou Tatrabanky? Da sa nou platit v metre, buse atd., a tym padom si nemusim kupovat OysterCard a ani TravelCard. Mam tu od Hviezdoslava :) a draha ma Roxy… Dakujem za info.

 • O dva tyzdne priletim na London Luton Airport. Potrebujem sa dostat co najjednoduchsie na vlakovu stanicu Paddington Station, lebo pokracujem v ceste na juhozapad UK vlakom. Je dobre sadnut na National Express bus a ist na Baker Street a odtial metrom na Paddington train Station, alebo existuje nieco jednoduchsie? Ako si mam kupit listok na metro, ak ho potrebujem iba na jednu cestu metrom a naspat cestujem az o dva mesiace, takze zase potrebujem len na jednu cestu? Prosim poradte, velmi pekne dakujem.

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Emilia, áno, ak potrebujete ísť na Paddington Station, tak to bude najjednoduchšie https://goo.gl/maps/Z1VXM Ale aj z Lutonu chodí priamo vlak do rôznych destinácií v UK. V letiskovej hale si môžete kúpiť lístok na autobus aj rovno s lístkom na metro, vypýtate si lístok až na Paddington St.

 • Dobrý deň,
  v septembri cestujeme 4 do Londýna (prílet na Stanstead).ako zistíme, v ktorej zóne bývame?oplatí sa nám kúpiť Oyster Card alebo Travel Card?ako dlho potrvá, ak si objednáme Oyster Card teraz a na akej adrese sa dá objednať?Ďakujem ☺

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Miriam, nájdite si najbližšiu stanicu metra pri adrese, kde budete bývať. Tú stanicu si potom pozrite na tejto mape, sú na nej vyznačené zóny.

 • Dobrý deň, prosím Vás, poraďte! ! Cestujem do Londýna na jeden mesiac a budem bývať na rôznych miestach, ešte neviem, v ktorých konkrétnych zónach. Budem veľa cestovať, každý deň do školy a zo školy plus možno niekam inam. Hľadám najlacnejšiu alternatívu pre cestovanie. Oplatilo by sa mi kúpiť Oyster card a potom na tú Oyster card ešte kúpiť mesačnú travel card? KoĽko by ma to prosím vyšlo napr. na 3 zóny? Alebo na 2 zóny? Ak si to kúpim, bude to platiť na všetku MHD? BUdem veľmi vďačná za odpoveď!

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Martina, kúpte si Oyster Card a nabite si ju kreditom, to je navýhodnejšie (resp. skúste Vašu bezkontaktnú platobnú kartu, ceny sú tie isté). Travel Card nepotrebujete. Áno, bude to platiť na všetky druhy MHD a vo všetkých zónach.

 • Dobrý deň,

  práve som si prezeral stránku tfl.gov.uk a vyrozumel som, že Visit Oyster Card si kúpiť v Londýne nemôžeme, prísť do Bratislavy mi do týždňa nestihne a nikde som nenašiel Oyster Card s 5 librovou zálohou, ako píšete. Môžete mi, prosím, poradiť aká je momentálne najvýhodnejšia možnosť?

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Damian, Visitor Oyster Card si môžete kúpiť aj v Londýne. TLF na stránke uvádza: “You can also get a Visitor Oyster card in advance from:
   Gatwick Express – from the Gatwick Express ticket office or terminal desks
   Stansted Express – from the ticket office at the airport rail station
   Eurostar – on board trains to London
   Oxford Tube coach service – from ticket offices at Gloucester Green Coach Station and Thornhill Park and Ride in Oxford
   National Express coaches – from ticket offices throughout the UK, including those at major airports such as Gatwick, Stansted and Luton”

 • Dobry den,
  idem do londyna na 4 dni a som si vsimol ze tam funguje aj lodna doprava. viete mi poradit ako to je s oyster card ohladom pravidelnej osobnej lodnej dopravy? A ake su ceny? Ci tam platia tiez take ceny ako v metre alebo maju ine osobytne cenniky. Dakujem

 • Aky je rozdiel v Visitor oyster card a travel oyster card? Kedy je ktora vyhodnejsia, budeme v
  London iba 3 dni

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Najvýhodnejšie je použiť bezkontaktnú platobnú kartu a vtedy si nemusíte vybavovať Oyster Card.

 • Dobry den, viete mi povedat ci karta Visa Electron vydana na Slovensku bude akceptovana ak chcem cestovat MHD v londyne?

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Veronika, niektoré slovenské bezkontaktné karty fungujú, iné nie, zatiaľ nevieme prečo niektoré áno a niektoré nie… Budete musieť vyskúšať na mieste.

 • Dobrý deň, prvýkrát cestujeme s kolegyňami do Londýna na 13 dní (v pracovné dni sa školíme) a cez víkend chceme pozrieť aj do centra. Nevieme si radu s rôznymi “linkami” na získanie trasy a kupovanie lístkov, takže Vás prosím o radu, ako sa čo najlepšie dostať z letiska Standset do štvrte Harrov on the Hill? Ďakujem.

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Martina, skvelú a jednoduchú odpoveď Vám poskytne plánovač od Google: https://goo.gl/maps/uiX9x

 • Dobry den,

  Podla aktualneho cennika stoji cez Oyester kartu jedna jazda v 1-2 zone Ł2.30 a Daily Anytime je Ł6.40. To znamena, ze ak pojdem metrom len 2x za den, tak mi to strhne 2 x 2.30 = 4.60 ale ak pojdem 4x, tak mi to strhne maximalne len tych 6.40 za jeden den?
  Ak to teda dobre chapem, tak single je cena za jednu jazdu a capping je maximalna suma, ktora sa odrata za den, resp tyzden?

  Dakujem

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Michal, je to presne tak ako píšete.

 • Dobrý deň mám otázku
  ak budem v Londýne ubytovni v zone 1 a kúpim si oyster kartu s kreditom 15libier je pravda že mi to stačí na tie dva dni ? že viac nepreveziem keď využijem ten denný limit daily capping. za predpokladu že sa budem zdržiavať len v zone 1-2 ? neviem či som to správne pochopil- behom obeda poobedia o cca 13:00 už pojdem na metre napr 3x prejazdim si kredit v nejakej hodnote ( neviem akej) a tým pádom sa to stopne a už môžem do konca dna do 04:30 jazdiť bezplatne a ráno po 04:30 sa mi začne strhávať z karty ale zase len do nejakého limitu ?

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Dávid, chápete to správne, presne takto funguje ten denný stop – daily capping.

 • Dobrý deň, rada by som sa spýtala na cestovanie z letiska Luton, pre 4 dospelé osoby, aká je najvýhodnejšia karta, aby sme ju mohli použiť rovno z letiska?Ideme do Londýna na 3 dni a chceme si pozrieť aj pamiatky, teda možno použiť kartu aj na nejaké vstupy? Ďakujem.

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Na letisku Luton si môžete lístok až na vybranú stanicu metra či autobusu v Londýne (ak pôjdete vlakom). Tam si potom kúpite Travel Card, ktorá Vám bude najviac vyhovovať.

 • Dobrý deň. Chcem sa spýtať, či sa dá kúpiť lístok na vlak z letiska Stansted do centra Londýna obojsmerný (keďže je lacnejšie si ihneď kúpiť obojsmerný lístok) aj vtedy, keď do Londýna prídem vo štvrtok a budem odchádzať v pondelok? Zvažujem sa dostať do centra Londýna vlakom, pretože to je najrýchlejšia cesta, trvá cca 40 min., pričom autobusom je to okolo hodiny – podľa linky autobusu. Ďakujem za odpoveď.

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Spiatočný lístok na Stansted Express platí 30 dní, takže by to nemal byť problém.

 • Dobry den. Chceme ist do Londyna na vylet po pamiatkach na 2 dni. Prvy den nam bude platit listok na vlak s celodennym vstupom do metra. Na dlasi den by sme si mali aky najvyhodnejsi listok ? A kde by sme ho popripadne kupili ? Dakujem

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Sara, pre Vás bude asi najlepšia jednodňová Travel Card – podľa zón, v ktorých sa nachádzajú pamiatky, ktoré chcete navštíviť. Travel Card kúpite na ktorejkoľvek stanici metra.

 • Dobry den. Chcem sa spytat, pokial si zaobstaram kartu Oyster Card uz do predu, teda s nou priletim na letisko Stansted , mozem ju uz pouzit pri nastupe do Busu A52 alebo A9 pripadne vlaku na stanicu Stratford ? Je tato doprava uz sucastou mestskej hromadnej dopravy a plati tato karta aj na tieto prostriedky ? Dakujem za odpoved

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Viliam, tieto linky nie sú súčasťou londýnskeho dopravného systému TFL, takže túto kartu nemôžete použiť.

 • Dobrý deň, chcem sa spýtať, či aj na obyčajnú Oyster card platia zľavy pri cestovaní ako na Visitor oyster card.

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Katarína, samotná karta Oyster Card už je vlastne zľavnená karta na cestovanie. Ceny sú rovnaké pri použití oboch kariet. Výhodou Visitor OC je, že s kartou máte ďalšie zľavy na vstup do múzeií a atrakcií.

   • Ďakujem za odpoveď. Ešte sa chcem spýtať, či obyčajná Oyster card platí aj na cestu DLR a kde by som našla, ak by som si kúpila Visitor oyster card, aké zľavy sa poskytujú a na aké vstupy na aktracie. Ja som si myslela, že zľavy na vstupy sú len pri kúpe London pass, nie Visitor oyster card.

    • easyLondon - ubytovanie v Londýne

     Oyster platí aj na DLR. Tie zľavy sú iné ako pri London Pass, nie sú na pamiatky, ale na rôzne iné veci /zrejme sme to nesprávne uviedli/. Podrobnejšie o zľavách a ponukách k Visitors Oyster Card nájdete v tejto brožúre.

 • Dobrý deň, chcem sa spýtať, Oyster kartu visitor si chceme nechať poslať sem na Slovensko. Po príchode do Londýna ju treba aj niekde aktivovať alebo sa dá normálne hneď používať?
  Vďaka za odpoveď.

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Mala by byť hneď aktivovaná, ak nie, tak Vám poradia v okienku na stanici metra.

 • Dobry den, cestujem na tyzden do Londyna(prilet Luton) a od znameho mam oyster card, Da sa na letisku dobit tato karta, Ako si overim kolko je kredit na karte ? Je nejaky tyzdnovi pausal , aby som cestoval neobmedezene s touto kartou (metro, autobusy, vlaky) ?

 • Dobry den,chcel by som sa informovat ci sa viac oplati oyster alebo tyzdeny listok ak budem v londyne tyzden,…pri oyster mi to odrata max jednodenný listok denne ale jednodenný listok krát sedem dní bude drahší ako tyzdenný listok.
  dakujem

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Michal, Oyster má zároveň aj tzv. týždenný limit, takže za týždeň Vám odráta maximálne cenu Travelcard.

 • Zdarvím, chcem sa opýtať ako je to s cestovaním na Oyster card v autobusoch, sú v nich nejaké snímače, ktoré mi odrátajú sumu lístka z karty? Vdaka za odpoveď :)

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Lucia, áno, pri vstupe do autobusu je snímač, podobne ako v metre. Priložíte kartu a idete ďalej.

 • Dobry den, chcem sa spytat ake su aktualne ceny za Off-Peak Day Travel Card pre zony 1-2 a pre zony 1-3. Tieto Travel Card sa daju zakupit priamo na stanici metra? Vdaka za odpoved

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Tomáš, Day off-peak Travel Card na zóny 1-2 aj na zóny 1-3 stojí rovnako 8.90 libry. Áno, Travel Card sa dá kúpiť na stanici metra.

 • Kolko stoji 1-denny listok na cestovanie po Londyne ale iba autobusmi nie metrom.

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Slavka, taký lístok nie je. Môžete si kúpiť buď dennú Travel Card, ktorá platí na všetko, teda aj na metro aj na autobusy, alebo môžete platiť v autubuse už aj bezkontaktnou platobnou kartou (vždy sa odráta suma za každú jazdu, ale za deň to bude maximálne do výšky jednodennej Travel Card).

 • Dobrý deň, chcela by som opýtať, či sa dá použiť karta Oyster aj na cestu z letiska Stanted Stansted expressom napríklad na Liverpool street, čo vychádza približne 10 libier v hotovosti.
  Ďakujem :)

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Natália, žiaľ nie, Oyster Card neplatí na Stansted Express.

 • Ako to vyzera s dopravou na bicykli? Daju sa poziciat aj zadarmo, ked sa dodrzi 30 min limit. Mate s tym skusenosti?

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Erik, áno, dajú sa požičať. Ale jazda na bicykli v londýnskej premávke je len pre silné povahy :)

 • Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, koľko stojí celodenný lístok na metro v zóne 1 a 2.
  Ďakujem za odpoveď :)

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Celodenný lístok (Travelcard) pre zóny 1+2 v ľubovoľnom čase (teda aj v špičke) stojí 9 libier.

 • Najnovsia informacia, prosim potvrdit alebo vyvratit: 7-day travelcard sa odnedavna pouziva iba cez Oyster Card (nie Visitor Osyster Card), nie papierova, skratka, treba kupit Oyster, dat zalohu, ako sa pise vyssie, a na automate zvolit 7-day travelcard, zaplatit, pouzivat.

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Jano, Travelcard existujú aj naďalej. Klasické, papierové. Oyster card je ale výhodnejšia.

 • Dobrý deň, moja dcéra má 15 rokov na začiatku júla, a na konci júla ideme do Londýna, chcem sa spýtať čí má nárok na zľavnené detské 1-dňové TravelCard. Ak áno, tak potom, keby niečo sa preukazujem pasom, keď nebude mať Oyster PhotoID preukážku. Ďakujem pekne.

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Adriana, ak svojej dcére nevybavíte Photo ID Oyster Card, môžete stále kúpiť Child 1-Day Travel Card.

 • Dobrý deň,

  chcem sa spýtať… ako turista – môžem si zakúpiť normálnu” Oyster card ” ? Síce zaplatím 5 libier za vydanie, ale tie mi aj s kreditom pri odchode vrátia…. ano?
  A čo potrebujem ak si chcem kúpiť túto obyčajnú Oyster card miesto visitors Oc. ?
  Potrebujem fotku, alebo …?
  Ďakujem B.

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Bea, áno, môžete si kúpiť aj normálnu Oyster Card, nepotrebujete žiadnu foto. Áno, 5 libier depozit Vám vrátia, keď pri odchode vrátite kartu.

 • Zdravím, zhruba 20. juna by som chcel odletieť do Londyna za pracou, ubytovanie uz mam vybavene no pracu si planujem najst az na mieste. Chcem tam byt az do septembra. A tak este neviem, akymi prostriedkami budem cestovat, a akymi zonami prechadzat. No kazdopadne by som si chcel uplatnit nejaku studentsku zlavu. Neviete ci dopravcovia akceotuju ISIS alebo EURO>26 ? Pripadne akym sposobom by som si mohol zlavu uplatnit ? Dakujem Erik

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Erik, ISIC ani EURO26 na dopravu v Londýne nie je možné uplatniť.

 • Dobrý deň, prosím Vás chcela by som sa opýtať, ak idem do Londýna na jazykový pobyt na mesia a budem bývať v zone 3 a školu mam v zone 1, ktorá karta resp. lístok sa mi viac oplatí?? oyester card je iba nabíjacia karta?? Keby som chcela mesačnú kartu, aby som nemala starosti s nabíjaním a kupovaním, a budem chodiť aj metrom aj busom, ktorá by bola lepšia? Dakujem velmi pekne.

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Ak nechcete dobíjaciu kartu Oyster Card (tá sa oplatí najviac), tak si kúpite obyčajnú TravelCard na Vami zvolené obdobie. Napríklad 7-dňová Travelcard na zóny 1-3 stojí £36.80.

 • Dobry den, dakujem za skvelo zrhnute info :) Chcem sa spytat ci mi viete povedat kolko stoji jednorazovy listok z 3. do 2. zony a kolko presne vychadza tyzdnova Travel Card na 1. a 2. zonu…Dakujem pekne za odpoved

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Jednorázový lístok z 3. do 2. zóny stojí £4.70. Týždňová Travel Card na 1. a 2. zónu stojí £31.40.

 • Dobry den, chcem sa spytat, ako je to pri prestupovani z metra na zeleznicu, staci oznacit Oyster card na zaciatku a na konci cesty alebo treba aj pri prestupe?

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Vždy pri prechode každým turniketom.

 • Dobry den, chcem sa spytat,1) Oyster card plati na vsetky druhy dopravy,cize aj na mestske vlaky, alebo len na metro,busy a elektricky? 2) ako sa mozem dostat z letiska (luton) niekam do pasma 3 a da sa hned na letisku kupit Oyster a plati aj na tu dopravu z letiska?
  Dakujem za odpoved

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Barbora, Oyster platí na všetky druhy dopravy v rámci Londýna. Z Lutonu do mesta máme cestu opísanú tuto. Pokiaľ vieme, na letisku sa Oyster nedá kúpiť, až v meste.

 • Dobrý deň, ideme do londyna na 7 dni .prilitame vecer o 21 hod vecer a potrebujeme sa dostat do okolia stanice paddington a nasledujuce dni by sme chceli navstivit centrum 1, 2, 3, zonu.sme 1 dospely a 3 deti vo veku 13, 15, 16, ake turisticke tyzdenne listky si mame kupit, kde a zakolko. Na inej stranke som sa divala ze ked si chces kupit 7 dnovy listok potrebujes vlastnit aj oyster kartu je to pravda? Vopred dakujem za odpoved

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Zuzana, najjednoduchšie riešenie je kúpiť po príchode na stanici metra pre dospelých 7 dňovú Travel Card (36.80 libier) a pre deti kupovať každý deň 1 Day TravelCard (3.60 libry mimo špičky pred 9.30 ráno alebo polovica z ceny dospeláckej 1 Day TravelCard pre cestovanie aj pred 9.30). Ak by ste chceli aj pre deti zľavnenú 7 dňovú TravelCard (18.40 libry), musíte im na vopred vybaviť Oyster PhotoID – to sa vybavuje online, minimálne 4 týždne pred Vašim príchodom (viac info). K druhej otázke – dospelý cestujúci nepotrebuje pre zakúpenie 7 dňovej TravelCard žiadnu Oyster kartu. Akurát pre zľavnené detské 7-dňové TravelCard potrebujete spomínaný Oyster PhotoID preukážku. Pre zľavnené detské 1-dňové TravelCard nie je potrebné ani Oyster karta ani Oyster PhotoID preukážka.

 • Dobry den. Chcem sa opytat ci sa da cestovat metrom po Londy so psikom (civava) a ak ano ci je potrebne mat nejaku tasku alebo bez. Dakujem.

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Anna, v metre môžete mať psíka so sebou, len nesmie byť na sedadle.

 • Dobry den chtel bych se zeptat jak je to s cestovani autobusem? Je to jak v česku kdy mi řidič autobusu prodá lístkek při nástupu? Resp. můžu platit za jízdu přímo řidiči..děkuji za odpověď

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Lístok si môžete kúpiť aj v hotovosti u vodiča autobusu, ale: 1) je to omnoho drahšie (cash lístok stojí 2.40, ale lístok s Oyster Card stojí len 1.40), 2) na väčšine trás v centre Londýna sa nedá kúpiť u šoféra, ale musíte si ho kúpiť v automate na zastávke. Ak chcete cestovať autobusom (len busom, a nie metrom), tak sa oplatí zakúpiť London Bus Pass, ktorý platí na všetky autobusy v Londýne i električky, bez ohľadu na zónu. Alebo potom elektronickú “električenku” Oyster Card, ktorú si nabijete kreditom a využívate podľa potreby na metro, bus či inú dopravu v Londýne.

 • Dobrý deň, na oyster card sa uvádza meno a adresa, adresa nemusí byť z Londýna, môže to byť aj adresa z inej krajiny? ďakujem

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Martin, adresa z inej krajiny by nemala byť problém.

 • Dobry den,

  skvele info, vdaka za ne:)
  Chcem sa spytat, ci treba pre kazdu osobu jednu Oyster card, alebo staci jedna pre viac osob?
  Vdaka!

  • easyLondon - ubytovanie v Londýne

   Zuzana, každý dospelý cestujúci musí mať svoju vlastnú Oyster Card.

Chcete sa niečo spýtať?

Máte na nás otazku? Môžete sa nás pýtať aj pomocou tohto formuláru. Stačí vyplniť meno, Váš email a otázku.

Rezervácia ubytovania:

Kliknite a rezervujte si naše skvelé ubytovanie v Londýne online:

Vrátenie daní z UK

O nás

Ubytovanie v Londýne poskytujeme už 9 rokov a za tento čas sme získali dostatok skúseností, vďaka ktorým Vám vieme poskytnúť ubytovanie, ktoré Vám spríjemní život v Londýne. Napíšte nám alebo zavolajte!
Počasie v Londýne
0C
humidity: 0%
wind: 0km/h N
H 0 • L 0

Fotogaléria ubytovania

Klikni pre zobrazenie všetkých fotiek!

Viete, že…

...Londýn je najlepším mestom roka 2013? Čítajte viac...
...poskytujeme ubytovanie nielen v Londýne, ale máme aj ubytovanie v meste Goole a Doncaster?

Máme zastúpenie aj v Česku